  • ULD2E3R3MED1TA
ULD2E3R3MED1TA
advertisement
Manufacturer No:
ULD2E3R3MED1TA
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-ULD2E3R3MED1TA
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
ULD 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ULD2E3R3MED1TA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ULD
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    42mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    84mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm