  • UHV1E680MDD1TA
UHV1E680MDD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UHV1E680MDD1TA
HK JDW NO:
555-UHV1E680MDD1TA
Description:
UHV 68μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 144mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UHV1E680MDD1TA
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.017mA
  • Ripple Current
    144mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.13
  • Impedance
    230mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    144mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    360mA @ 100kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm