  • UF1717V-201Y1R6-01
UF1717V-201Y1R6-01
advertisement
Manufacturer No:
UF1717V-201Y1R6-01
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-UF1717V-201Y1R6-01
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Description:
CMC 200UH 1.6A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UF1717V-201Y1R6-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    UF
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.433W 17.50mmx11.00mm
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Packing Method
    BOX
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Approval Agency
    UL; CSA; IEC
  • Physical Dimension
    L17.5XB11.0XH17.0 (mm)/L0.689XB0.433XH0.669 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Inductance
    200 μH
  • Current
    1.6A
  • Max DC Current
    1.6A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    100mOhm
  • Inductance @ Frequency
    200μH @ 1kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height
    16.9926mm
  • Length
    17.5mm