  • UF1717V-152Y0R6-01
UF1717V-152Y0R6-01
advertisement
Manufacturer No:
UF1717V-152Y0R6-01
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-UF1717V-152Y0R6-01
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Description:
CMC 1.5MH 600MA 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UF1717V-152Y0R6-01
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1999
  • Series
    UF
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.433W 17.50mmx11.00mm
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    INDUCTANCE 1.5 MILLI HENRY
  • Packing Method
    BOX
  • Shielding
    Unshielded
  • Approval Agency
    UL; CSA; IEC
  • Physical Dimension
    L17.5XB11.0XH17.0 (mm)/L0.689XB0.433XH0.669 (inch)
  • Operating Frequency
    50/60Hz Hz
  • Inductance
    1.5 mH
  • Current
    600mA
  • Max DC Current
    600mA
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    550mOhm
  • Inductance @ Frequency
    1.5mH @ 1kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height
    16.9926mm
  • Length
    17.5mm