  • UCY2W270MHD1TO
UCY2W270MHD1TO
advertisement
Manufacturer No:
UCY2W270MHD1TO
HK JDW NO:
555-UCY2W270MHD1TO
Description:
UCY 27μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 340mA 0.492Dia 12.50mm -25°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UCY2W270MHD1TO
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    27μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    340mA
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    340mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    680mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm