  • TYEACLSANF-26.000000
TYEACLSANF-26.000000
advertisement
Manufacturer No:
TYEACLSANF-26.000000
Manufacturer:
Taitien
HK JDW NO:
776-TYEACLSANF-26.000000
Package:
4-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TYEACLSANF-26.000000
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    VCTCXO
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Supply
    2.8V~3.3V
  • Supply Voltage
    2.8V
  • Frequency
    26MHz
  • Frequency Stability
    ±2ppm
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Physical Dimension
    2.5mm x 2.0mm x 0.8mm
  • Operating Frequency
    26MHz
  • Max Supply Current
    2mA
  • Control Voltage-Max
    2.4V
  • Control Voltage-Min
    0.4V
  • Height
    787.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    TY
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm