  • TWAE757K100SBYZ0700
TWAE757K100SBYZ0700
advertisement
Manufacturer No:
TWAE757K100SBYZ0700
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TWAE757K100SBYZ0700
Package:
Axial, Can
Datasheet:
Description:
750μF ±10% 600mOhm @ 120Hz Tray Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TWAE757K100SBYZ0700
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Can
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    TWA-Y
  • Size / Dimension
    0.406Diax1.062L 10.31mmx26.97mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Wet Tantalum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    750μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm @ 120Hz
  • Lifetime @ Temp
    500 Hrs @ 200°C