  • TVX1H220MAD1LS
TVX1H220MAD1LS
advertisement
Manufacturer No:
TVX1H220MAD1LS
HK JDW NO:
555-TVX1H220MAD1LS
Datasheet:
TVX1H220MAD1LS
Description:
TVX 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 85mA 0.248Diax0.472L 6.30mmx12.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TVX1H220MAD1LS
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TVX
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Diax0.472L 6.30mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Ripple Current
    85mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    85mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    170mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    12mm