  • TV06A220J-HF
TV06A220J-HF
advertisement
Manufacturer No:
TV06A220J-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
HK JDW NO:
186-TV06A220J-HF
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
TV06A220J-HF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TV06A220J-HF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    1 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AC, SMA
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    General Purpose
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Power - Peak Pulse
    600W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    16.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    35.5V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    22V