  • TSM70N600CH C5G
TSM70N600CH C5G
advertisement
Manufacturer No:
TSM70N600CH C5G
HK JDW NO:
799-TSM70N600CH C5G
Package:
TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Datasheet:
Description:
MOSFET (Metal Oxide) N-Channel Tube 600m Ω @ 4A, 10V ±30V 743pF @ 100V 12.6nC @ 10V 700V TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Quantity:
In Stock : 3077
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TSM70N600CH C5G
  • Factory Lead Time
    36 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Technology
    MOSFET (Metal Oxide)
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Power Dissipation-Max
    83W Tc
  • FET Type
    N-Channel
  • Rds On (Max) @ Id, Vgs
    600m Ω @ 4A, 10V
  • Vgs(th) (Max) @ Id
    4V @ 250μA
  • Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
    743pF @ 100V
  • Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
    8A Tc
  • Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
    12.6nC @ 10V
  • Drain to Source Voltage (Vdss)
    700V
  • Drive Voltage (Max Rds On,Min Rds On)
    10V
  • Vgs (Max)
    ±30V