  • TSL1315RA-332JR44-PF
TSL1315RA-332JR44-PF
advertisement
Manufacturer No:
TSL1315RA-332JR44-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TSL1315RA-332JR44-PF
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TSL1315RA-332JR44-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    TSL
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.551Dia 14.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    3.1Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Coil
  • Current Rating
    440mA
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Inductance
    3.3mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.1Ohm Max
  • Max DC Current
    440mA
  • Frequency - Self Resonant
    600kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    40 @ 252kHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    690mA
  • Q Factor
    40
  • DC Current
    440mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 252 KHZ
  • Diameter
    14mm
  • Height
    17mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm