  • TSL0709RA-330K1R0-PF
TSL0709RA-330K1R0-PF
advertisement
Manufacturer No:
TSL0709RA-330K1R0-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TSL0709RA-330K1R0-PF
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TSL0709RA-330K1R0-PF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    1997
  • Series
    TSL
  • Size / Dimension
    0.303Dia 7.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    140mOhm
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1A
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm Max
  • Max DC Current
    1.1A
  • Frequency - Self Resonant
    9.4MHz
  • Q @ Freq
    20 @ 2.52MHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Q Factor
    20
  • DC Current
    1A
  • Diameter
    7.7mm
  • Height
    9.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.378 9.60mm