  • TS4YL501MR10
TS4YL501MR10
advertisement
Manufacturer No:
TS4YL501MR10
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-TS4YL501MR10
Package:
Datasheet:
TS4YL501MR10
Description:
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.45mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS4YL501MR10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    250mW
  • Length
    4.5mm
  • Width
    4.5mm