  • TRMU158K002R0023
TRMU158K002R0023
advertisement
Manufacturer No:
TRMU158K002R0023
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TRMU158K002R0023
Package:
2924 (7361 Metric)
Datasheet:
Description:
1500μF ±10% 23mOhm @ 100kHz Tape & Reel (TR) 2924 (7361 Metric)
Quantity:
In Stock : 400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TRMU158K002R0023
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2924 (7361 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TRM
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.240W 7.30mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • Capacitance
    1500μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    23mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    U
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm