  • TRJD336M020RRJ
TRJD336M020RRJ
advertisement
Manufacturer No:
TRJD336M020RRJ
HK JDW NO:
66-TRJD336M020RRJ
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TRJD336M020RRJ
Description:
33μF ±20% 590mOhm 2-Termination 5μA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TRJD336M020RRJ
    21 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TRJ
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    20V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    590mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    20V
  • Leakage Current
    5μA
  • Ripple Current
    202mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    3.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm