  • TRG10R180-01E03 VI
TRG10R180-01E03 VI
advertisement
Manufacturer No:
TRG10R180-01E03 VI
HK JDW NO:
136-TRG10R180-01E03 VI
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 10W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TRG10R180-01E03 VI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Weight
    0.287lb 130.18g
  • Operating Temperature
    -20°C~60°C
  • Series
    TRG10R (10W)
  • Size / Dimension
    2.86Lx1.40W x 1.82 H 72.6mmx35.6mmx46.3mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Approval Agency
    CE, cULus, FCC, GS, PSE, TUV
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    550mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    70.9 1.80m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max