  • TR3D157K6R3E0075
TR3D157K6R3E0075
advertisement
Manufacturer No:
TR3D157K6R3E0075
HK JDW NO:
866-TR3D157K6R3E0075
Package:
2917
Datasheet:
TR3D157K6R3E0075
Description:
150μF 10% 85°C-Max -55°C-Min 75mOhm 2917
Step5Bar-code shipping tag
TR3D157K6R3E0075
  • Package / Case
    2917
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    150μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm
  • Ripple Current
    1.41A
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    9.4μA
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm