  • TR3C685M025F0500
TR3C685M025F0500
advertisement
Manufacturer No:
TR3C685M025F0500
HK JDW NO:
866-TR3C685M025F0500
Package:
2412
Datasheet:
TR3C685M025F0500
Description:
6.8μF 20% 85°C-Max -55°C-Min 500mOhm 2412
Step5Bar-code shipping tag
TR3C685M025F0500
  • Package / Case
    2412
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Ripple Current
    470mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    1.7μA
  • Height
    2.5mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm