  • TR2-S505-V-10-R
TR2-S505-V-10-R
advertisement
Manufacturer No:
TR2-S505-V-10-R
HK JDW NO:
255-TR2-S505-V-10-R
Package:
5mm x 20mm (Axial)
Datasheet:
TR2-S505-V-10-R
Step5Bar-code shipping tag
TR2-S505-V-10-R
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    5mm x 20mm (Axial)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    S505
  • Size / Dimension
    0.218Diax0.831L 5.54mmx21.10mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    6.1mOhm
  • Current Rating (Amps)
    10A
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    BSI, CQC, CSA, cURus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE
  • Response Time
    Slow Blow
  • Fuse Type
    Cartridge, Ceramic
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    1.5kA
  • Melting I2t
    397
  • DC Cold Resistance
    0.0061Ohms
  • Length
    21.1074mm