TPS929120QPWPRQ1
TPS929120QPWPRQ1
Texas Instruments-TPS929120QPWPRQ1
Texas Instruments
LED lighting driver 12-channel automotive 40V highside LED driver with flexwire interface 24-HTSSOP -40 to 125
In Stock : 10000
Purchasing and Inquiry
TPS929120QPWPRQ1 Features
Supply voltage of 12V
TPS929120QPWPRQ1 Applications
There are a lot of Texas Instruments TPS929120QPWPRQ1 LED Driver ICs applications.
Stage and Studio lighting
High-end retail lighting
LED backlight driver for LCD displays for Tablets and Note PCs
Other Electronic Devices
A- lamps
Linear fluorescent
Constant Voltage Power Source for portable equipment
General lighting
LED Lightings for Inspection Devices
Replacement lamps
Package
TPS929120QPWPRQ1
Diodes Incorporated233-AP8800SG-138-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare