  • TPMU687K006R0018
TPMU687K006R0018
advertisement
Manufacturer No:
TPMU687K006R0018
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TPMU687K006R0018
Package:
2924 (7361 Metric)
Datasheet:
Description:
680μF ±10% 18mOhm @ 100kHz Tape & Reel (TR) 2924 (7361 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TPMU687K006R0018
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2924 (7361 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TPM
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.240W 7.30mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    18mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    U
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm