  • TPLH-3R0/100SS22X46
TPLH-3R0/100SS22X46
advertisement
Manufacturer No:
TPLH-3R0/100SS22X46
Manufacturer:
Tecate Group
HK JDW NO:
783-TPLH-3R0/100SS22X46
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
CAP 100F 3V THROUGH HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPLH-3R0/100SS22X46
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TPLH-3V
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    3V
  • Capacitance
    100F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm
  • Lead Spacing
    0.315 8.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1500 Hrs @ 65°C
  • Height Seated (Max)
    1.890 48.00mm