  • TPLH-2R7/28WR12X35
TPLH-2R7/28WR12X35
advertisement
Manufacturer No:
TPLH-2R7/28WR12X35
Manufacturer:
Tecate Group
HK JDW NO:
783-TPLH-2R7/28WR12X35
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP 28F 2.7V THROUGH HOLE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TPLH-2R7/28WR12X35
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TPLH-2R7
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Voltage - Rated
    2.7V
  • Capacitance
    28F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    18mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.209 5.30mm
  • Lifetime @ Temp
    1500 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    1.476 37.50mm