  • TNPW2010825RBETF
TNPW2010825RBETF
advertisement
Manufacturer No:
TNPW2010825RBETF
HK JDW NO:
873-TNPW2010825RBETF
Datasheet:
TNPW2010825RBETF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 825Ohm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW2010825RBETF
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    825Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE; PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    400mW
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    300V
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm