  • TNPW121019R1DETA
TNPW121019R1DETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW121019R1DETA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW121019R1DETA
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
TNPW121019R1DETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 19.1Ohms, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW121019R1DETA
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TNPW
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.096W 3.20mmx2.45mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Military
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    19.1Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Height Seated (Max)
    0.030 0.75mm