  • TNPW120642R2FETA
TNPW120642R2FETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW120642R2FETA
HK JDW NO:
873-TNPW120642R2FETA
Datasheet:
TNPW120642R2FETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 42.2Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW120642R2FETA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    42.2Ohms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm