  • TNPW080534K8DETA
TNPW080534K8DETA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW080534K8DETA
HK JDW NO:
873-TNPW080534K8DETA
Datasheet:
TNPW080534K8DETA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 34.8kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW080534K8DETA
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    34.8kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm