  • TNPW0805180RDHTA
TNPW0805180RDHTA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0805180RDHTA
HK JDW NO:
873-TNPW0805180RDHTA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
TNPW0805180RDHTA
Description:
TNPW Series, Thin Film, 180Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0805180RDHTA
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Feature
    Military
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    180Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm