  • TNPW0402174RBEED
TNPW0402174RBEED
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0402174RBEED
HK JDW NO:
873-TNPW0402174RBEED
Datasheet:
TNPW0402174RBEED
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0402174RBEED
    Select All
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    174Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Depth
    500μm
  • Military Standard
    Not
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm