  • TNPU060310K0AWEN00
TNPU060310K0AWEN00
advertisement
Manufacturer No:
TNPU060310K0AWEN00
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPU060310K0AWEN00
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
TNPU e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 2849
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPU060310K0AWEN00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    TNPU e3
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±2ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm