  • TND05V-390KB00AAA0
TND05V-390KB00AAA0
advertisement
Manufacturer No:
TND05V-390KB00AAA0
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-TND05V-390KB00AAA0
Package:
Disc
Description:
Var MOV 25VAC/30VDC 250A 39V Radial Automotive
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TND05V-390KB00AAA0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    V
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Depth
    4.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (AC)
    25V
  • Max Voltage Rating (DC)
    30V
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Clamping Voltage
    86V
  • Max Surge Current
    250A
  • Capacitance @ Frequency
    1310pF @ 1kHz
  • Voltage Tolerance
    10%
  • Varistor Voltage (Max)
    43V
  • Energy
    0.90J
  • Varistor Voltage (Min)
    35V
  • Varistor Voltage (Typ)
    39V
  • Maximum AC Volts
    25V
  • Varistor Voltage
    39V
  • Clamping Current
    1A