  • TMOV14RP320EL1T7
TMOV14RP320EL1T7
advertisement
Manufacturer No:
TMOV14RP320EL1T7
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-TMOV14RP320EL1T7
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
TMOV14RP320EL1T7
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TMOV14RP320EL1T7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Disc 14mm
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TMOV®
  • Feature
    Thermally Protected
  • Part Status
    Active
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    380pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    561V
  • Energy
    136J
  • Varistor Voltage (Min)
    459V
  • Varistor Voltage (Typ)
    510V
  • Maximum AC Volts
    320V
  • Maximum DC Volts
    420V