  • TMK325B7106MN-TR
TMK325B7106MN-TR
advertisement
Manufacturer No:
TMK325B7106MN-TR
HK JDW NO:
782-TMK325B7106MN-TR
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
TMK325B7106MN-TR
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 2537
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK325B7106MN-TR
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.9mm
  • Thickness (Max)
    0.083 2.10mm
  • Thickness
    2.1082mm