  • TMK063BJ681KP-F
TMK063BJ681KP-F
advertisement
Manufacturer No:
TMK063BJ681KP-F
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
HK JDW NO:
782-TMK063BJ681KP-F
Package:
0201
Datasheet:
Description:
MK(STD CLASS2) 680pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0201
Step5Bar-code shipping tag
TMK063BJ681KP-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Series
    MK(STD CLASS2)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Packing Method
    TR, PRESSED PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    25V
  • Height
    300μm
  • Length
    600μm
  • Width
    0.3mm