  • TMK042CG7R7CD-W
TMK042CG7R7CD-W
advertisement
Manufacturer No:
TMK042CG7R7CD-W
HK JDW NO:
782-TMK042CG7R7CD-W
Datasheet:
TMK042CG7R7CD-W
Description:
M 7.7pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK042CG7R7CD-W
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    7.7pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm