  • TMK021CG100CK-W
TMK021CG100CK-W
advertisement
Manufacturer No:
TMK021CG100CK-W
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-TMK021CG100CK-W
Package:
008004 (0201 Metric)
Datasheet:
TMK021CG100CK-W
Description:
M 10pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 008004 (0201 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK021CG100CK-W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    008004 (0201 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10pF
  • Case Code (Metric)
    0201
  • Case Code (Imperial)
    8004
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.006 0.14mm