  • TMK021CG0R5BK5W
TMK021CG0R5BK5W
advertisement
Manufacturer No:
TMK021CG0R5BK5W
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-TMK021CG0R5BK5W
Package:
008004 (0201 Metric)
Datasheet:
TMK021CG0R5BK5W
Description:
M 0.5pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 008004 (0201 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK021CG0R5BK5W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    008004 (0201 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.5pF
  • Case Code (Metric)
    0201
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.006 0.14mm