  • TMJ107BB7473MAHT
TMJ107BB7473MAHT
advertisement
Manufacturer No:
TMJ107BB7473MAHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-TMJ107BB7473MAHT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TMJ107BB7473MAHT
Description:
M 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMJ107BB7473MAHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm