  • TLZ3V6-GS18
TLZ3V6-GS18
advertisement
Manufacturer No:
TLZ3V6-GS18
HK JDW NO:
884-TLZ3V6-GS18
Package:
DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Datasheet:
TLZ3V6-GS18
Description:
60Ohms 3.6V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
TLZ3V6-GS18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Supplier Device Package
    SOD-80 MiniMELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2016
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    60Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    60Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    3.6V
  • Zener Voltage
    3.6V