  • TLZ36-GS18
TLZ36-GS18
advertisement
Manufacturer No:
TLZ36-GS18
HK JDW NO:
884-TLZ36-GS18
Datasheet:
TLZ36-GS18
Description:
75Ohms 36V -65°C~175°C 500mW DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Step5Bar-code shipping tag
TLZ36-GS18
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
  • Supplier Device Package
    SOD-80 MiniMELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    75Ohm
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    75Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    36V
  • Zener Voltage
    36V