  • TLH10UA8720R7
TLH10UA8720R7
advertisement
Manufacturer No:
TLH10UA8720R7
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-TLH10UA8720R7
Package:
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet:
Description:
Taiyo Yuden TLH(UA) Series Wire-wound SMD Inductor 8700 H 700mA Idc
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLH10UA8720R7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Box
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    BOX
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    18mm
  • Physical Dimension
    L18.0XB16.0XH17.5 (mm)/L0.709XB0.63XH0.689 (inch)
  • Inductance
    8.7 mH
  • Max DC Current
    700mA
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    0.7A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    878mOhm
  • Inductance @ Frequency
    8.7mH @ 1kHz
  • Insulation Resistance-Min
    100MOhm
  • Height
    17.5mm
  • Width
    16mm