  • TLAX500K00A
TLAX500K00A
advertisement
Manufacturer No:
TLAX500K00A
HK JDW NO:
890-TLAX500K00A
Package:
Radial
Datasheet:
TLAX500K00A
Description:
500kOhms, 0.125W 1/8W, Thin Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLAX500K00A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Supplier Device Package
    Radial Lead
  • Operating Temperature
    -25°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TLA
  • Size / Dimension
    0.209Lx0.087W 5.30mmx2.20mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    500kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.264 6.70mm