  • TL4050A25IDCKTG4
TL4050A25IDCKTG4
advertisement
Manufacturer No:
TL4050A25IDCKTG4
HK JDW NO:
815-TL4050A25IDCKTG4
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
Description:
PMIC 1 Channel SOT-23-5
Quantity:
In Stock : 5663
Step5Bar-code shipping tag
TL4050A25IDCKTG4
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Tolerance
    0.1%
  • Number of Terminations
    5
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Voltage References
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Output Voltage
    2.5V
  • Max Output Current
    15mA
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Current - Output
    15mA
  • Max Output Voltage
    2.5V
  • Voltage - Output
    2.5V
  • Length
    2mm