  • THS3001HVIDGNR
THS3001HVIDGNR
advertisement
Manufacturer No:
THS3001HVIDGNR
HK JDW NO:
699-THS3001HVIDGNR
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
THS3001HVIDGNR
Description:
2μA Instrumentational OP Amps 9V~37V ±4.5V~18.5V 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 6694
Step5Bar-code shipping tag
THS3001HVIDGNR
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Supplier Device Package
    8-MSOP-PowerPad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Circuits
    1
  • Current - Supply
    6.9mA
  • Slew Rate
    6500V/μs
  • Amplifier Type
    Current Feedback
  • Current - Input Bias
    2μA
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
    9V~37V ±4.5V~18.5V
  • Gain Bandwidth Product
    1.75GHz
  • Voltage - Input Offset
    1mV
  • Current - Output / Channel
    120mA
  • -3db Bandwidth
    420MHz