  • TGF50-07870787-020
TGF50-07870787-020
advertisement
Manufacturer No:
TGF50-07870787-020
Manufacturer:
Leader Tech Inc.
HK JDW NO:
464-TGF50-07870787-020
Package:
Description:
THERM PAD 199.9MMX199.9MM WHITE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TGF50-07870787-020
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Aluminum Oxide filled Silicone
  • Shape
    Square
  • Published
    2015
  • Series
    TGF50
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Gap Filler Pad, Sheet
  • Color
    White
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Outline
    199.90mm x 199.90mm
  • Thermal Conductivity
    5.0W/m-K
  • Thermal Resistivity
    0.70°C/W
  • Width
    200mm
  • Thickness
    0.0200 0.508mm