  • TG2030-20-10-2
TG2030-20-10-2
advertisement
Manufacturer No:
TG2030-20-10-2
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-TG2030-20-10-2
Package:
Datasheet:
TG2030-20-10-2
Description:
THERM PAD 20MMX10MM WHITE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TG2030-20-10-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Silicone Elastomer
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    TG2030
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Conductive Pad, Sheet
  • Color
    White
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Outline
    20.00mm x 10.00mm
  • Thermal Conductivity
    2.0W/m-K
  • Thickness
    0.0790 2.000mm