  • TG-A3500-90-70-4.5
TG-A3500-90-70-4.5
advertisement
Manufacturer No:
TG-A3500-90-70-4.5
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-TG-A3500-90-70-4.5
Package:
Description:
THERMAL PAD 90X70MM YELLOW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TG-A3500-90-70-4.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Silicone Composite
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    TG-A3500
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Pad, Sheet
  • Color
    Yellow
  • Usage
    Multi
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Outline
    90.00mm x 70.00mm
  • Thermal Conductivity
    3.5W/m-K
  • Thickness
    0.177 4.50mm