  • TF1713VU-202Y1R0-01
TF1713VU-202Y1R0-01
advertisement
Manufacturer No:
TF1713VU-202Y1R0-01
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-TF1713VU-202Y1R0-01
Package:
Vertical, No Base, 4 PC Pin
Description:
COMMON MODE CHOKE 1A 2LN TH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TF1713VU-202Y1R0-01
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Vertical, No Base, 4 PC Pin
  • Operating Temperature
    -20°C~120°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    TF
  • Size / Dimension
    0.650Diax0.492W 16.50mmx12.50mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Approval Agency
    UL; CSA; IEC
  • Inductance
    2 mH
  • Current
    1A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    180Ohm
  • Diameter
    16.5mm