  • TDC226M035WSG-F
TDC226M035WSG-F
advertisement
Manufacturer No:
TDC226M035WSG-F
HK JDW NO:
192-TDC226M035WSG-F
Datasheet:
TDC226M035WSG-F
Description:
22μF ±20% 2-Termination POLARIZED Tantalum 6.2μA Bulk Radial
Step5Bar-code shipping tag
TDC226M035WSG-F
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    6.35mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.250 6.35mm
  • Leakage Current
    6.2μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    G
  • Diameter
    8.89mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.51mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    PCB, Through Hole
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.350Dia 8.89mm
  • Tolerance
    ±20%