  • TCTOBL0J157M8R-ZN1
TCTOBL0J157M8R-ZN1
advertisement
Manufacturer No:
TCTOBL0J157M8R-ZN1
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-TCTOBL0J157M8R-ZN1
Package:
1411 (3528 Metric)
Purchasing and Inquiry
TCTOBL0J157M8R-ZN1 Overview
A high standard of efficiency requires a 35mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).Capacitance 150μF governs its operation.This device operates on a voltage of -55°C~105°C Volts AC rated.Voltage is rated at 6.3V which allows for high efficiency.Having a maximum height seated of 0.047 1.20mm°C, it makes it possible for a stable operation to take place.
TCTOBL0J157M8R-ZN1 Features
a 35mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 150μF
an AC voltage of -55°C~105°C
the voltage rating of 6.3V
TCTOBL0J157M8R-ZN1 Applications
  • LCD TV
  • Power supplies
  • Smart phone
  • Notebook
  • Tablets
Step5Bar-code shipping tag
TCTOBL0J157M8R-ZN1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TCTO
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    150μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    35mOhm @ 100kHz
  • Manufacturer Size Code
    BL
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm